Головна / Головні новини / У київському ВДНГ створять сучасний спортивний кластер за зразком харківських урбан-парків

У київському ВДНГ створять сучасний спортивний кластер за зразком харківських урбан-парків

У київському ВДНГ (Нацiональний комплекс «Експоцентр України») створять спортивний кластер, в якому будуть спортивні майданчики, урбан-парк, бігові доріжки тощо. Про це повідомив генеральний директор комплексу Євген Мушкін. «Найкрутіший в Україні спортивний парк на ВДНГ? Ми вже розпочали цей шлях! Створення спортивного кластеру відповідно до Концепції розвитку ВДНГ розпочинаємо просто зараз», — написав він у Facebook.

Розробкою концепції майданчика займаються Міністерство розвитку громад та територій України, громадські організації Street Culture, Urban Reform, консалтингове агентство Big City Lab, проєктно-будівельна компанія Unique Build та литовський урбаніст Тадас Жонаускіс.

Харківські Street Culture (ГО «Центр вуличних культур»), Urban Reform (ГО «Міські реформи») і Unique Build запросили до роботи у спортивному кластері ВДНГ через їхній досвід створення схожих проєктів у Харкові. «Концепція київського ВДНГ передбачає сучасні урбаністичні об’єкти. І коли вони побачили, що ми побудували у Харкові, зрозуміли — це те, що вони хочуть бачити у себе. Тому вони одразу нас запросили допомогти їм зробити крутий урбан-парк», — розповів співзасновник Street Culture Єгор Матюхін.

У Харкові вже є три урбан-парки: на бульварі Юр’єва, у Молодіжному парку і Холодногірському сквері. Кожний урбан-парк складається з різних за напрямом зон: корти для стрітболу й вуличного футболу, паркур-траса, скейт-парк, памп-трек, майданчик для воркауту. До розробки концепції парку, окрім архітекторів й урбаністів, долучалися представники відповідних видів вуличної культури.

Які саме майданчики побудують у Києві, наразі невідомо. «Треба провести цілісне урбаністичне дослідження міста з фокусом на публічні простори та потенційні локації для розвитку вуличних культур та спорту і дозвілля, виявити запит від містян. дослідити міські комьюніті. Зараз ми цим займаємося, а ще розробкою концепції і проєкту», — пояснює Єгор Матюхін.

Думки місцевих мешканців і представників професійної спільноти вже почали збирати онлайн. «Прошу допомогти нам зробити ВДНГ ідеальним місцем для занять спортом», — звернувся до киян Євген Мушкін. Опитування займає не більше 5 хвилин.

Харків’яни з Street Culture та ГО «Міські реформи», втім, не полишатимуть роботу у рідному місті. Нещодавно вони продовжили співпрацю з Харківською міською радою на наступні 5 років. Лише у цьому році планується відкриття у Харкові трьох урбан-парків: у парку Перемоги та на перетині вулиці Героїв Праці й проспекту Тракторобудівників. Ще один урбан-парк планують відкрити на території школи №11 (Немишлянський район) — у розробці проєкту брали участь учні й учителі школи.

Сайт Street Culture: http://www.street-culture.net/ 

Street Culture у соціальних мережах

Обо мне - Bullet

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *