Головна / Головні новини / AKUT присвятив новий мурал жертвам Голокосту

AKUT присвятив новий мурал жертвам Голокосту

Falk Lehmann, більш відомий в світі графіті як AKUT, представив новий мурал в Мангеймі, Німеччина. Він назвав його «Lest We Forget» і присвятив жертвам Голокосту. На малюнку художник зобразив особи двох людей похилого віку, які сумними втомленими поглядами дивляться прямо перед собою.

Обидва героя нового Мура AKUT — реальні люди, постраждалі від Голокосту. Чоловік — це Хорст Зоммерфельд, поляк, який два роки переховувався від військових в Берліні, до тих пір, поки його і всю його сім’ю не зловили нацисти і не відправили в табір Аушвіц. Хорст виявився єдиним з сім’ї, кому вдалося вижити і дочекатися американських солдатів, які визволили в’язнів в 1945 році. Він помер в минулому році, але перед цим стверджував, що через пережиту трагедію «все життя жив у страху».

Жінку на малюнку AKUT звуть Белла Ширін. Вона родом з Литви, а її батьки пережили каторгу в концентраційних таборах Штуттгоф і Дахау. Белла досі жива, але на її життя теж сильно вплинув Голокост: в 77-ому її мати наклала на себе руки через те, що так і не впоралася з психологічною травмою, викликаною перебуванням в таборах.

AKUT приєднався до акції німецько-італійського фотографа Луїджі Тоскано, який подорожує по всьому світу і спілкується з жертвами Голокосту з 2010 року. За цей час Тоскано встиг побувати в Росії, США, України, Німеччини, Нідерландах, Білорусі та інших країнах.

Що стосується AKUT, то він висловився про свою нову роботу так:

«Цей малюнок відображає персональні історії його героїв по-різному. Хорст постраждав від концентраційних таборів безпосередньо, в той час як Белла отримала психологічну травму через сумний досвід своїх батьків. Неймовірно як люди справляються з подібними речами й абсолютно неприпустимо, щоб у наш час праві популісти отримували таку велику підтримку по всьому світу. Деякі кажуть, що історія вчить нас, але людство доводить зворотне. «

Источник

Обо мне - Bullet

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *