Головна / Головні новини / 5 фільмів про вуличну культуру

5 фільмів про вуличну культуру

Поки тимчасовий карантин закрив нам шляхи до тренувальних зал, парків та інших місць, де можна відточити свої вміння з вуличних видів спорту, ми вирішили розповісти вам про 5 важливих документальних фільмів про нашу культуру, які безумовно варто переглянути під час карантинного режиму, навіть якщо ви їх раніше вже бачили.

Beats, Rhymes & Life.

Починаючи з кінця 80-х, в світі хіп-хоп культури стало з’являтися більше і більше реп-колективів. Одними з тих, хто просував культуру «Золотої Ери» в ТОП-чарти — так це A Tribe Called Quest.

Фільм розповідає про групу і культурний музичний потік тих років в цілому. Про те, як субкультури Нью-Йорка розвивалися в період цілковитої бідності. Адже не всім простим хлопцям вдавалося виходити з тих «нетрів», в яких виросла більшість реп-зірок минулого і теперішнього часу.

Style Wars

Справжній документальний фільм про бібоїв і графіті-райтерів, які починаючи з 1984 року намагалися вибити своєму «хобі» загальне визнання. Адже тоді вважали як: була сторона, яка відкрито підтримувала малюнки в міському транспорті і бібоїв, які включали на касетнику Артура Бекера й танцювали до останньої зупинки, і ті, які вважали що за такі витівки хлопцям краще відсидіти пару діб в камері.

Цей фільм можливо буде нудним для тих, хто ніколи не вивчав культуру часів 2000-х, 90-х. Фільм буде до душі тим, хто вже давно в культурі і трохи розуміє, звідки бере початок довга річка під назвою «Хіп-хоп».

Scratch

Фільм розповідає захоплюючу історію про становлення культури діджеїнгу до того виду, який вона має зараз.

Сам режисер і не багато й розумів сутність діджеїнгу. Але після зустрічі з такими особистостями як: DJ Shadow, Mix Master Mike, QBert і ін., можна зрозуміти, як протягом 15 років платівка стала головним знаряддям в музичній індустрії.

Dark Days

Dark Days -фільм, що описує життя людей в підземеллі під назвою Freedom Tunnel. Ця частина тунелю була названа на честь графіті артиста Фрідома, який намалював на тій ділянці більшість своїх робіт. Марк Сінгер зняв усього-лише один фільм, так як натхненням було саме життя Марка, адже він прожив у тому місці декілька місяців. В результаті фільм був знятий героями фільму, які на власному досвіді вчилися базовим кінематографічним навичкам під землею, а чорно-білу 16-міліметрову плівку, на яку він знімався, Сінгер діставав в «Кодаку» безкоштовно (вона була формально простроченим товаром), так само як і камеру, яку йому дали просто під заставу на два з половиною роки.

Музика до фільму була записана самим DJ Shadow. Але до цього Марк використовував його музику без дозволу. Але, як тільки дідежй побачив картину з його музичними складовими, він відразу зрозумів, що віднімати таку важливу частину не можна.

Downtown 81

Картина була знята в далекому 1981 році. Але за збігом обставин, вона був показана лише у 2000 році вже після смерті головного героя Жан-Мішеля Баскія. Дивно, що такий довгий період був через те, що фільм було втрачено і знайдено в Європі тільки через 16 років.

Фільм побудований на реальних подіях і з реальними іменами. Так він розповідає глядачеві життя Баскія, який, блукаючи по даунтауну, намагається продати свої роботи задля оплати комунальних послуг. Населений усіма важливими персонажами того часу, на кшталт Джеймса Ченс і Арто Ліндсей, цей фільм створює дуже сильне відчуття причетності до того страшно вражаючого і захоплюючого середовища, яке в той час перебувало, здається, на піку своїх можливостей.

Також хочеться відзначити, що у нас на YouTube-каналі ви зможете знайти три документальні фільми, які розповідають про урбан простір в місті Харків і про те, як зароджувалися різні види вуличних культур в Україні.

Приємно перегляду.

Обо мне - Bullet

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *